Sektör Temsilcileri Proje Tanıtım Toplantısı

Sektör Temsilcileri Proje Tanıtım Toplantısı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülmekte olan "Are You Aware? Projesi Sektör Temsilcileri Proje Tanıtım Toplantısı" gerçekleştirildi.

 

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı (Improving Occupational Health and Safety Grant Scheme-IOHS) kapsamında TREESP1.1OHSMS/P-03/290 sözleşme numarasıyla yürütülen Are You Aware? Farkında mısın? projesi 1 Şubat 2021 tarihinde başladı. İstanbul'da faaliyet gösteren diş protez laboratuvarlarında mevcut durumun iş sağlığı ve güvenliği açısından incelenmesi, ihtiyaçların belirlenmesi, model geliştirilmesi ve sektörü iyileştirme çalışmaları kapsamında öneri belgesi niteliğinde bir yol haritasının hazırlanması projenin temel faaliyetlerini oluşturuyor.

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ortaklığıyla yürütülen projede tesadüfi yöntemle seçilerek, çalışılacak 160 diş protez laboratuvarının potansiyel temsilcileriyle 11 Mart 2021 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi. İstanbul Verem Savaşı Derneği konferans salonunda  yapılan toplantıya pandemi koşulları nedeniyle az sayıda katılımcı davet edildi. Bir saat süren toplantıda İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı Kurucu Başkanı Sayın Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, silikozis başta olmak üzere gerekli önlemler alınmadığında sektör çalışanlarının sıklıkla karşılaştığı meslek hastalıkları hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Uygulama süresi 16 ay olan projenin tanıtım sunumu ile katılımcılardan alınan görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

Diğer Haberler